Домен - це унікальна назва сайту, представлена буквами та цифрами, яка допомагає ідентифікувати сторінку в інтернеті.
Кожен сайт має унікальну адресу, відому як домен. Без цієї адреси сайт не буде видимим в інтернеті та недоступним для аудиторії.
З початком інтернету, збереження даних про наявні комп'ютери, що мали вихід до мережі, відбувалося в файлах etc / hosts. І тоді і зараз використання таких текстових файлів використовувалось при трансляції доменних імен в мережеві адреси вузлів. З масовим розмноженням хостів, з трафіком почалися проблеми.
Розвиток інфраструктури мережі потребував систему впорядкування постійно зростаючих обсягів інформації. Це стало поштовхом для появи доменів різних рівнів.
Для брендів це має великі переваги, адже web-розробка сайтів стала значно ефективнішою.
Адреса сторінки, відома як домен, знаходиться в певній доменній зоні та сприяє ефективному просуванню ресурсу в мережі.
По суті, доменне ім'я — це не домен. Повним доменним ім’ям є FQDN, адреса сайту в інтернеті.
В інтернеті мільйони сайтів. Кожний має свій домен і хостинг.
Домен служить як онлайн-адреса для сайту, тоді як хостинг забезпечує необхідний простір для його функціонування.
Щоб створити сайт, який буде доступний в пошукових системах та для користувачів, необхідно зареєструвати домен та вибрати хостинг-послуги.
Система DNS допомагає браузеру у пошуку сайту на ім'я домену за запитом користувача.
Завдяки системі доменних імен – DNS, користувачі підключаються до мережі інтернет через свою унікальну IP-адресу. Алгоритм наступний:
Відрізняють декілька рівнів доменних імен. Всі комбінації адресного рядка різні за функціоналом, цілями і специфікою роботи.
TLD, TOP-level domain — домен в мережі інтернет верхнього рівня. Приклади: .com, .org, .ua тощо. З нього бере початок доменне ім'я в мережі, як від початкової точки відліку, з права наліво. Є найвищим рівнем в ієрархії DNS - системі доменних імен, наступний за кореневим доменом.
Типи доменів верхнього рівня:
Складова доменного імені. Домен другого рівня розташований ліворуч від точки. Обов'язкова умова реєстрації д оменів другого рівня - унікальність.
Домен третього рівня часто називаються піддоменами. Є складовою домену вищого рівня. Як правило, під час розміщення сайту папка піддомену розташована безпосередньо в папці домену.
Реєстрація домену це:
Це важливо для позиціонування сайту пошуковими системами.
Реєстрацію домену не слід вважати купівлею доменного імені назавжди. Мова йде про оренду на певний термін, мінімум рік. Це отримання домену в тимчасове керування в ролі його адміністратора.
Доменне ім'я — це повноцінний нематеріальний актив із високою цінністю для бренду, складова маркетингової стратегії компанії.
При використанні в імені домену власного ім’я, назви компанії або продукту, покупцям буде простіше знайти сайт. Це важливо для розвитку бренду: пошукові системи зв’язують запити і літери в домені. Як результат - перевага домену за брендовими запитами.
Малому бізнесу вигідне включення ключей в домен сайту . Це значно спрощує просування.
Середні терміни налаштування домену – до 48 годин.
Для повноцінної роботи сайту у відкритому інтернет доступі важливі хостинг і домен.
Сервер, як своєрідна платформа для появи сайту у публічному доступі , дає можливість переглядати дані в інтернеті і копіювати їх на ПК. Хостинг є місцем на сервері, яке компанія провайдер надає в оренду за певну плату для розміщення сайтів. Розміщення сайту на хостингу недостатньо, адже потрібна адреса сайту - домен або доменне ім'я.
Підставою внесення змін в реєстраційні дані домену є відповідна заявка від реєстратора. Потрібно звернутися до компанії-реєстратора, яка за договором обслуговує вас. Реєстратор сформує заявку для зміни реєстраційних даних домену.
Правильний домену для бізнесу є значним важелем для ефективного просування сайту. Має вагоме значення у сфері сприйняття сайту користувачами.
Фахівці з оптимізації вже не перший рік дискутують про наявність впливу імені домену на просування сайту. Для пошукових роботів, крім історії, зони і віку ресурсу, є важливими доменне ім'я. По суті, не виявлено прямого зв'язку між входженням ключа в ім'я сайту та позиціями ресурсу в пошуковій видачі. Але, грамотне використання цих критеріїв додає бонусів в конкурентній боротьбі, підвищує впізнаваність сайту, бренду, продукту, збільшує показник CTR — додатково акцентує на ресурсі в результатах пошуку.
Важливість ключів в доменному імені не така висока, як раніше. Проте вони корисні у формуванні тематичних асоціацій, сприяють покращенню органічних CTR.
Всі домени верхнього рівня (виключення — локальні) підходять з погляду SEO просування сайту .
Існує декілька рівнів і методів захисту доменів.
Серед поширених типів атак на DNS є:
Історія розвитку і можливостей доменів постійно змінюється.
NewGTLD — нові домени верхнього рівня. З’явилися в рамках програми ICANN з метою розширити можливості інтернету поза класичними доменами верхнього рівня: наприклад, включення різних слів, термінів, недоступних раніше в якості доменів верхнього рівня.
Нові gTLD — це оптимальне рішення для брендів, які хочуть виділятися серед класичних доменів, додавати більше контексту до власної інтернет- адреси.
Відбувається постійний розвиток і зміни трендів в світі доменних імен. А саме:
Вибір домену — це відповідальний крок, який може суттєво вплинути на успішність бренду і рівень взаємодії з аудиторією. Важливо грамотно поєднати тренди, брендові цілі і потреби цільової аудиторії.