Бізнес часто недооцінює значення текстового контенту в рамках рекламних кампаній. Однак, помилки в текстах на сайті, в іменних публікаціях на сторонніх ресурсах, рекламній розсилці або постах для соціальних мереж можуть негативно позначитися на репутації компанії і відштовхнути партнерів і клієнтів. Фахівці міжнародної групи IT компаній WebMate упевнені, що корекція орфографії, пунктуації та стилістики є обов'язковим етапом перед розміщенням статті в Інтернеті.
Завдяки сучасним інструментам та технологіям цей час витратний та стомлюючий процес можна делегувати різним спеціальним програмам. Про кращі онлайн додатки, які дозволяють швидко та якісно перевірити грамотність тексту, розповімо в цій статті нашого блогу.
ТОП-7 онлайн інструментів перевірки правопису
Звичайно, кількість програм та додатків вже обчислюється десятками і з кожним роком з'являються нові інструменти, які допомагають презентувати грамотні тексти без помилок та друкарських помилок. Для кожної мови існують свої сайти перевірки правопису, але тут ми наголошуємо на програмах для перевірки орфографії російськомовного контенту.
Сайт Advego Плагіатус — це ефективна програма для пошуку копій текстових документів — повних або часткових, визначення ступеня унікальності тексту, а також дозволяє перевіряти орфографію.
Програму можна інсталювати на свій ПК або використовувати сайт в онлайн режимі. Програму можна використовувати безкоштовно або оформити платну преміум передплату з розширеними можливостями – глибока перевірка, наприклад. Безкоштовний варіант підходить для користувачів, які працюють з невеликою кількістю та обсягом текстів, оскільки в цій версії встановлено ліміт на обсяг та кількість перевірок.
Сайт відрізняється простотою та комфортом використання: вставляєте текст у спеціальне поле та активуєте функцію перевірки. В результаті отримуєте такі показники, як:
кількість символів у тексті – з урахуванням прогалин і без;
орфографічні помилки;
«водність»;
нудота тексту — академічна та класична.
Незважаючи на те, що сайт, в першу чергу, орієнтований на визначення показників унікальності, програма дозволяє не лише безкоштовно перевірити унікальність тексту, але також визначити відсоток спаму, «води», порахувати кількість символів із пробілами та без.
Інструмент допомагає швидко побачити помилки, виділяючи їх у тексті яскравим кольором.
За допомогою програми, яку легко завантажити на ПК або використовувати онлайн, можна перевірити текст на наявність помилок та друкарських помилок. Проте, сервіс доступний лише авторизованих користувачів.
Як і в аналогічних програмах перевірки, помилки марковані різними кольорами. Тут залежно від типу помилки використовується червоний – граматика та зелений – пунктуація, стилістика. Оффлайн версія пропонує скористатися розширеним функціоналом, включаючи доступ до створення переносів та автоматичного виправлення літер у словах.
Цей ресурс пропонує платні послуги перевірки текстів. Щоб скористатися сайтом, необхідно стати його передплатником за щомісячну плату близько 5 доларів/місяць. Завдяки цьому інструменту, користувачеві відкритий доступ до аналізу до 1млн знаків/місяць. Програма вказує на помилки, тавтологію, неблагозвучність, слова іноземного походження та радить, як відкоригувати те чи інше слово.
У результатах перевірки також видно відсоток «водності» тексту. Нові зареєстровані користувачі або ті, хто проходить авторизацію через соціальні мережі, одержують бонус у вигляді пропозиції безкоштовної перевірки тексту обсягом до 6 тис символів.
Цей безкоштовний онлайн ресурс для перевірки орфографії, можна назвати одним з перших подібних сервісів у російськомовному інтернеті, яким користувалися ще на початку нульових. Підтримка трьох мов дозволяє як перекласти текст, а й перевірити його правопис.
Програма швидко виявляє помилки і пропонує замінити їх на правильні варіанти подачі текстів.
Ресурс дозволяє або скористатися онлайн редактурою тексту, або встановити розширення безпосередньо в браузер для максимально комфортної роботи.
Аналіз тексту відбувається протягом декількох секунд, після чого видно помилки, які підкреслені червоним та виділені рожевим маркером. Натискаючи на помилкове слово, видно варіанти його виправлення. Програму можна використовувати як у безкоштовній версії, так і як преміальний, платний додаток з розширеним функціоналом та можливостями для частих перевірок та об'ємних текстів.
Сьогодні на варті правопису в інтернеті стоять онлайн-інструменти та стаціонарні програми. Завданням практично всіх безкоштовних версій є виявлення очевидних помилок. Преміальні версії подібних сервісів пропонують доступ до розширеного функціоналу, який передбачає максимально глибоку перевірку та автоматичне редагування текстів. Тим не менш, незважаючи на успіх онлайн помічників, поки що немає такої програми, яка б повністю змогла замінити роботу професійного коректора.
Стаєте нашим клієнтом та фахівці міжнародної групи IT компаній WebMate подбають про створення та високоякісний аналіз контенту для вашого сайту або сторінки в соціальних мережах!
Є опція перевірки правопису від Яндекс?
Яндекс.Спеллер - онлайн додаток або розширення, розташований за адресою yandex.ru/dev/speller, підготовлений Яndex. Сервіс швидко виявляє та пропонує моментальне виправлення орфографічних помилок у текстах трьома мовами – російською, українською, англійською.
Чи є тематичні сайти онлайн перевірки текстів на наявність помилок чи вони всі спільні?
Є. Наприклад, сайт 5-ege.ru створений на допомогу при підготовці до ЄДІ (єдиного державного іспиту), проте він підходить для перевірки текстів. Заходьте до розділу перевірки контенту, вставляєте фрагмент тексту у порожнє вікно, запускаєте перевірку: слова з помилками і правильний варіант видно відразу над текстом.
У чому перевага програми LanguageTool перед аналогами?
Користувачі програми можуть перевірити тексти 30 мовами. Більш того, у LanguageTool є розширення для найбільш затребуваних браузерів, що відкриває доступ до програми без необхідності переходу на сайт: просто завантажуєте та інсталюєте програму, а при перевірці виділяєте текст і клацаєте по значку програми.
Чи є вимоги до програми/програми/сервісу перевірки правопису?
Програма має виконувати заявлені функції та бути «знезаражена» від вірусів.