Багато компаній під час підготовки текстів на свої інтернет-сторінки не приділяють належної уваги правопису. І даремно. Адже цікавий корисний і, що важливо, бездоганно грамотний контент здатний врятувати репутацію окремої людини чи великої корпорації. Щоб сьогодні виглядати в інтернеті освіченим та професійним, не обов’язково активно користуватися словниками чи пригадувати правила, як пишеться той чи інший термін, наприклад, українською. Різні сучасні технології допомагають перевіряти тексти відповідно до актуальних норм правопису.
Microsoft Word та Google Docs автоматично перевіряють наявність помилок в словах одразу під час написання текстів. Головне активізувати відповідну функцію в Налаштуваннях. Програми працюють приблизно однаково і дозволяють користувачам:
швидко виправляти помилки;
розширювати запас слів у віртуальному словнику;
отримувати пояснення тощо.
Онлайн сервіси для перевірки орфографії запускають автоматизований процес, який за лічені секунди здатний забезпечити проведення повного аналізу тексту в режимі реального часу.
Системи перевірки правопису сканують заданий текст на наявність орфографічних, друкарських або граматичних помилок. Знахідки позначають підкресленням, а також користувач має можливість:
обрати один із запропонованих правильних варіантів написання;
ознайомитись з виведеним коментарем-поясненням щодо редагування слова або знаку пунктуації тощо.
Переваги:
виправлення всіх помилок – роботи якісних програм не пропускають граматичні чи орфографічні «факапи» в текстах;
економія часу та людських ресурсів;
право обирати безкоштовні та PRO сервіси перевірки правопису.
Краулінг або сканування сайту реалізує краулер – бот, пошуковий робот. Це комбінація з безлічі комп'ютерів які опрацьовують сторінки чи окремий текст в рази швидше за користувачів, які роблять це через web-браузер.
Це процес виявлення та збирання сторінок для додавання в індекс пошукових систем. Сканування є початковим етапом, під час якого відбувається збір даних для наступної внутрішньої обробки.
Найбільш популярними в світі є краулери Screamingfrog та Netpeak Spider, які мають функцію перевірки граматики.
Є невеликою локальною програмою для наступних задач:
аналіз параметрів зображення;
CSS;
скриптів тощо.
Допомагає проаналізувати сайти середніх та великих розмірів.
Деякі функції запропоновані безкоштовно. Нажаль, опція перевірки правопису та граматики доступна тільки в платній версії програми за ціною 239 доларів США на рік.
Ця десктопна програма сканує сайти та аналізує головні параметри внутрішньої оптимізації, перевіряє сторінки на наявність помилок правопису тощо.
Програма дозволяє перевірку однієї сторінки кількома мовами одночасно, обираючи зі списку 70 мов.
Алгоритм перевірки орфографії на сторінці:
1. Зайти в Налаштування. Розділ "Перевірка орфографії".
2. Активувати опцію " Увімкнути перевірку орфографії".
3. Вибрати мову.
4. Розділ «Контент. Визначити необхідні параметри.
5. Зазначити адресу сайту або завантажити перелік сторінок.
6. Запустити функцію сканування.
7. Отримати звіт.
Краулер також надає можливість створення ігнор-переліку слів, які не потрібно визначати як помилки без додавання у словник.
https://corrector.co/uk
https://translate.meta.ua/
https://languagetool.org/
https://ukr-mova.in.ua/
Асортимент українських граматичних коректорів є безкоштовним для користувачів. Деякі сайти пропонують PRO–версії. Об’єм перевірок, як правило, не лімітується. Перевіряти тексти зручно і дуже швидко в реальному часі.
Створюючи описи, лонгріди або пости важливо взяти за правило перевіряти готовий текст на помилки за допомогою спеціалізованого сервісу. Така рекомендація буде корисною не тільки фаховим спеціалістам, які регулярно працюють із текстами – копірайтерам, SEO-спеціалістам або редакторам, а також всім, хто хоче підвищити рівень своєї презентації в інтернеті, в тому числі під час листування з колегами, роботодавцями або партнерами.
У чому перевага програми LanguageTool перед аналогами?
Користувачі програми можуть перевірити тексти 30 мовами. Більш того, у LanguageTool є розширення для найбільш затребуваних браузерів, що відкриває доступ до програми без необхідності переходу на сайт: просто завантажуєте та інсталюєте програму, а при перевірці виділяєте текст і клацаєте по значку програми.
Чи є вимоги до програми/програми/сервісу перевірки правопису?
Програма має виконувати заявлені функції та бути «знезаражена» від вірусів.