Київ
Українська
Відеореклама: необхідний інструмент для бренда успіху

Відеореклама: необхідний інструмент для бренда успіху

Короткий гайд у світ сучасної відеореклами

Успіх будь-якого бізнесу перебуває у прямій залежності від можливостей продукту викликати позитивний емоційний відгук у покупця. Відеореклама є ефективним інструментом представлення бренду за умов обмеженого періоду часу.

гайд за відеореклами

Все ще замислюєтеся, чи реклама підійде ролик для просування саме Вашого бізнесу? Однак, хочете, щоб покупець готовий був «вислуховувати» розповідь про Ваш продукт до кінця? Тоді Вам точно потрібна відеореклама! У цій статті, спираючись на світові тенденції та власний досвід, Група IT компаній WebMate постаралася пролити світло на питання власників бізнесу, які найчастіше викликає ефективність відеореклами в цілому і рекламний ролик продукту зокрема.

Усього кілька хвилин часу на читання і Ви дізнаєтеся, що є відеоролик реклами а також:

 1. що таке відеореклама;
 2. чому відеоролики настільки популярні;
 3. класифікація та характерні особливості цього виду реклами;
 4. якому бізнесу необхідна відеореклама;
 5. на що звернути увагу під час замовлення відеореклами, щоб отримати результат.

Що таке відеореклама

Рекламна відеопрезентація — один із ключових способів популяризації компанії в мережі для формування іміджу бренду, товарів чи послуг, надання інформації аудиторії про продукт. Усе це спрямовано стимуляцію зростання продажів.

Відео додає у процес продажу емоційну складову, наповнюючи пропозицію особливою історією. Рекламний ролик товару гарантовано акцентує на Вашому продукті або на певній послузі серед багатьох схожих. В результаті лояльність клієнта підвищується і його вибір надається на вашу користь.

відеореклама

Трохи статистики

Відеореклама для бізнесу є одним із ключових напрямків просування продукту. За даними Глобального звіту Digital 2020, підготовленого спільно американським агентством «We Are Social» та сервісом «Hootsuite»:

 • Кількість інтернет-користувачів на планеті досягла 4,54 млрд людей. За 2019 рік приріст становив 7%, тобто. 298 млн нових користувачів.
 • На початок 2020 року аудиторія соцмереж понад 3,80 млрд користувачів. Приріст за 2019 рік становив 9%, тобто. 321 млн нових користувачів.
Численні дослідження, зростаючий інтерес користувача до онлайн відео, сегментація аудиторії рекламних серверів є яскравим доказом, що мережа - це відмінна платформа для рекламодавця, більш ніж сприятливе середовище для запуску максимально ефективних рекламних кампаній.

Фактори популярності відеороликів або якому бізнесу потрібна відеореклама

Не ігноруватимемо того факту, що відеоролики подобаються людям більше, ніж інші різновиди реклами. Як вони допомагають бізнес-проектам?

Це чудовий інструмент брендингу для всіх видів бізнесу. Яскраві образи та звуковий супровід відеореклами легко сприймаються користувачами. Ефективність відеореклами полягає в тому, що за кілька секунд ролик здатний:

 • донести до аудиторії більший обсяг інформації;
 • доступно пояснити складні процеси, поняття та терміни, де безсилі аналогові способи.

Бізнес, якому вдалося встановити емоційний зв'язок із клієнтом, має незаперечну перевагу в конкурентному середовищі. Покупець запам'ятовує продукт, і при покупці виділяє його з широкого розмаїття аналогів. Через зрозумілу, інформативну та привабливу рекламу бренд стає відомим та успішним.

Це відбувається завдяки відеосюжету, через який рекламодавцю вдається зачепити почуття, вгадати бажання та пробудити позитивні емоції.

відеореклама

Рекламні відеоролики, у сюжеті яких розказана історія, найчастіше доглядають повністю.

Ще статистика

Мальований відеоролик нового інтернет-сервісу потокового аудіо Spotify залишив позаду маститого iTunes протягом п'яти місяців після запуску, а також приніс Universal Music рекордний дохід (понад 30 млрд доларів).

Навітьякщо у вас немає кота, ви безпомилково назвете найпопулярніший котячий корм у мас-маркеті. Привабливі відеоролики Whiskas, які просто просякнуті затишком та турботою про тварин пробуджують приємні емоції, інформуючи про унікальність продукту та підігріваючи інтерес до бренду.

Іншими словами, при професійній реалізації, правильному побудові сюжету, пізнавальності та інформативності подібний вид рекламного повідомлення запам'ятовується надовго.

Характеристики відеороликів

Розглянемо типи, критерії оцінки, розберемося, який вид та жанр відеореклами максимально підходить для певних напрямів бізнесу, а також акцентуємо, на що звернути увагу під час замовлення відеореклами.

За типами рекламні ролики поділяються на дві великі групи.

 1. Анімація
Анімація відео

Мальований ролик показує послідовність графічних зображень. Графічні інструменти розширюють коло можливостей, допомагаючи створювати будь-яких персонажів і зрозуміло відбивати складність будь-яких процесів.

Найпопулярніші жанри:

 •  іміджеве відео

Мета ролика даного жанру – стати візитною карткою бренду і домогтися підвищення впізнаваності бізнесу завдяки яскравій ідеї, втіленій через візуальний ряд, що «чіпляє». Це можливість залучити аудиторію без слів, доповнюючи віжуали доречним музичним супроводом.

 •  експлейнер

Короткий відеоролик, що пояснює, розповідь про бренд, компанію, товар або послугу. Потреба експлейнера пояснюється функціональністю: можливістю подання складної об'ємної інформації доступним, наочним способом за незначний період часу.

Яскравим прикладом анімаційного жанру відеореклами є Doodle video – мальована олівцем відеопрезентація, сюжетом якої виступає інформативна історія про бренд/продукт. Логічна зміна намальованих сцен відбувається під голосовий чи музичний супровід. У кожному кадрі видно руку художника з олівцем, з-під грифеля якого прямо на очах глядача з'являються персонажі, предмети, формуються думки, емоції та дії.

Анімаційний відеоролик – ефективний рекламний інструмент для різних напрямків бізнесу, наприклад:

 • IT-сфера (подання додатків, інновацій, процесів);
 • фінансові компанії;
 • різні види виробництва;
 • проекти майбутнього (технології, інновації);
 • косметологія та медицина (візуалізація результату);
 • ігрова сфера (пояснення правил, промо ігор та віртуальних сервісів).

Як приклад, найбільша нафтохімічна компанія СІБУР (РФ) також робить ставку на анімаційну відеорекламу при залученні нових клієнтів. За допомогою 30-60-секундних Doodle роликів найпростіше доступно уявити складні виробничі процеси.

 1. Зйомка Зйомка відео

Постановочне відео є оптимальним рішенням для реклами продукції, яка відрізняється очевидністю практичної користі і має природний привабливий зовнішній вигляд. Акцент на реалістичності допомагає покупцеві звернути увагу до переваги товару. Постановка історії, близької потенційної аудиторії у повсякденному житті допомагає встановленню емоційного зв'язку, викликати позитивні емоції та підвищити лояльність до бренду.

Цей тип відеореклами ефективний для:

 • компаній юридичної та банківської сфер;
 • рекрутингового агентства;
 • туристичної фірми;
 • оффлайн або інтернет-магазин (одяг, взуття, дитячі товари, ювелірні вироби);
 • продукції хенд-мейд;
 • різних соціальних послуг.

Відео для соціальних мереж

Відеореклама для сайту, як і на сторінках соціальних медіа, гарантує зростання органічного охоплення. У чому секрет ефективності?

Візуально немає відмінностей між платним та користувальницьким контентом, що дозволяє бренду стати вірусним, починаючи з платформ соціальних мереж.

Переважно, користувачі вважають за краще переглядати відео на смартфоні без звуку, що дозволяє рекламодавцеві акцентувати на візуальній доступності та привабливості свого продукту. Для того, щоб ролик доглянули, важливо включити все "солодке" в перші 3-5 секунд загального обсягу контенту.

відео в соціальних мережах

Мобільна відеореклама

Спираючись на власні дослідження, компанія Cisco Systems (США) прогнозує відеоконтент понад 2/3 охоплення мобільного трафіку.

Секрети ефективності мобільної реклами

 1. Перегляд мобільного рекламного ролика відбувається, найчастіше в дорозі, на нараді або тоді, коли користувач перебуває в процесі очікування. Згідно з останніми дослідженнями Google та Ipsos, цей факт підвищує здатність мобільного відео повністю захоплювати його увагу.
 2. Близько 70% відео на мобільних пристроях неможливо пропустити, що призводить до підвищеної клікабельності.
 3. Компанія Unity дійшла висновку, що понад 70% мобільних геймерів готові до перегляду промо-контенту, аби отримати ігрові бонуси в нагороду за перегляди.

Найвищий показник ROI демонструють 16-30-секундні нативні відеоролики, що відрізняються можливістю взаємодії з користувачем.

Для чого використовують cross-channel

Численні дослідження та досвід показують, що найкращі результати, як правило, виходять не при використанні окремого формату, а вдалого поєднання різних видів. Цей метод розширює коло цільових клієнтів та збільшує охоплення платформ, у рази підвищуючи впізнаваність продукту.

Перед остаточним рішенням про придбання товару чи послуги, покупець рідко діє імпульсивно, воліючи зібрати інформацію, звертаючись до різних джерел. Тож нехай Ваше рекламне відео буде при цьому незмінним супроводжуючим на кожному етапі формування думки та, нарешті, ухвалення рішення. Цей метод також дозволяє:

 • регулярно нагадувати потенційним клієнтам про бренд, поступово спонукаючи до корисної дії - купівлі;
 • отримувати дані для ефективного розподілу рекламного бюджету.

Експерти AudienceSCAN впевнені, що метод сross-channel має величезний потенціал для повноцінного охоплення мільйонелів (дослідження акцентують на зростанні купівельної спроможності у представників саме цієї вікової категорії суспільства).

Відеореклама на Youtube

Кількість користувачів YouTube - понад мільярд і продовжує зростати з кожним днем, як і загальний час перегляду, який щороку збільшується на 60%.

Чим приваблює рекламодавця відеореклама на Youtube

Популярний відеомайданчик відрізняється вигідними умовами розміщення реклами:

 1. Глобальний доступ до аудиторії із можливістю сегментації високої якості.
 2. Право просувати канал за допомогою допоміжних інструментів (оптимізованих текстів, інформаційних карт, закликів до дії). Віддача від реклами зростає паралельно з популярністю каналу, оскільки YouTube переносить відео в блоки «рекомендоване», що сприймається аудиторією як експертна думка та гарантує підвищення лояльності покупців до продукту.
 3. Відсутність лімітів на кількість відео, що завантажується для власників каналів.
 4. Наявність відеоредактора YouTube дозволяє проводити обробку рекламного ролика в онлайні.

І знову статистика

За даними Mediascope та Web Index, YouTube є майданчиком для розміщення відеоконтенту з одним із найбільших охоплень у світі. Переважна частка користувачів – активна платоспроможна аудиторія (вікова група 25 – 44  року).

Відео реклама Google

Для блогерів доступна монетизація роликів як шанс просування через систему відеореклами Google Adwords. Для малого та середнього бізнесу онлайн реклама це не тільки залучення конверсійного трафіку для максимально швидкого повернення інвестицій. Запуск реклами за допомогою Google Ads розкриває широту вибору performance-стратегій та точних націлень на ЦА, а також:

 • відрізняється мінімальним порогом входу (ролик може бути створений на смартфоні);
 • відкриває доступ до персоналізації під різні сегменти ЦА;
 • контролює частотність (за показами та переглядами роликів);
 • надає детальну аналітику для оптимізації.

Через Google Ads є доступ до запуску двох основних форматів:

 • банерна реклама

Цей вид аналогічний традиційній рекламі в контекстно-медійній мережі (YouTube - одна з платформ).

 • відеореклама відеореклама

Тут розрізняють такі базові формати, як:

 • TrueView In-Stream

Роліки різного хронометражу з оплатою за перегляди/1000 показів.

 • Bumper Ads;

Короткі (6 сек.) ролики, які не можна пропустити. Як правило, ставляться як тизер/нагадування до або після TrueView (як ремаркетинг).

 •  Video Discovery.

Варіант клікабельного банера, який виринає у відповідь на запити на каналі YouTube. Підходить для розкручування персональних каналів, показів роликів, що продають, за високочастотними запитами.

video youtube

Висновок

Рекламний відеоролик сприяє зростанню лояльності покупців і, як наслідок, активізації покупок.

При правильному підході відеореклама починає продавати, будучи чудовим інструментом для прямих та непрямих продажів (розвиток бренду, підвищення впізнаваності, зростання лояльності та зацікавленості аудиторії до продукту).

Правильно налагоджена та грамотно створена відеореклама може стати тим самим «вирішальним фактором» для Вашого бізнесу в ретельно вибудованому ланцюжку продажів. Спеціалісти групи IT компаній WebMate створять для Вашого бренду яскраві відеоролики та запустять ефективну відеокампанію, використовуючи сучасні прийоми та інструменти відеомаркетингу.

Поділитись у соц. мережах
Відео відгуки про нас
technologia-group.com
Технологія Технологія
Валентина Баштова
Директор з маркетингу
​idsmart.kz
ID Smart ID Smart
Тімур Османов
Генеральний директор
​ak-cent.kz
АК Цент Микросистемс АК Цент Микросистемс
Ольга Капітова
Куратор інтернет-проєктів
oschadbank.ua
Oschadbank Oschadbank
Неля Руденко
Head of SMM
​apsgroup.kz
APS Group Energy APS Group Energy
Максим Ізмайлов
Директор
satec.kz
Central Asia Smart Projects Central Asia Smart Projects
Саят Каліков
Директор
​enrol.psi.kyiv.ua
Pechersk School International Pechersk School International
Микита
Менеджер з комунікацій та маркетингу
Відгуки наших клієнтів
Чому ми досягаємо результатів?
Експертиза
Ми використовуємо перевірені інструменти для підвищення окупності рекламних інвестицій та прибутковості вашого бізнесу.
Оперативність
Всі ваші запити та дзвінки обробляються протягом двох робочих годин.
Постійна підтримка проекту
Численна команда фахівців забезпечує безперервну роботу проекту.
Прозорість процесів
Webmate працює на відкритих облікових записах, дозволяючи вам відстежувати проект в реальному часі.
WEBMATE У ЦИФРАХ
500+
клієнтів вже збільшили свій прибуток, працюючи з нами
3000+
рекламних кампаній налаштували наші спеціалісти
3+
років зі статусом  
Premier Google Partner
100+
дудл-відео вже підвищує обсяг продажів наших клієнтів
Наші сертифікати
изображение В штате Webmate работают 35 сертифицированных специалистов
картинка Сертифицированные специалисты по аналитике
сертифицированные специалисты gtm
сертифицированное агенство yandex директ
Наші клієнти
Надіслати заявку на попередній прорахунок
Loading...
Україна
Київ, ЖК "Галактика", вул. Є. Сверстюка, 6А,
секція А, 2 пов., офіс А7
WEBMATE У СОЦ МЕРЕЖАХ
Залишилися питання?
Задати питання спеціалісту
2023 © WebMate - Агенція інтернет-маркетингу