Київ
Українська
SEO оптимізація від WebMate: стратегії та секрети

SEO оптимізація від WebMate: стратегії та секрети

Зміст:

 1. Що таке SEO оптимізація
 2. Від чого залежить швидкість просування сайту на ТОП позиції в пошуку
 3. Пошукові системи. Особливості і значення для сайтів
 4. Вплив апдейтів на SEO просування
 5. Задачі SEO спеціаліста
 6. SEO рішення щодо термінів робіт і оновлень систем пошуку Google
 7. Ціна відмовлення від послуг SEO фахівця для сайту і бренду в цілому
 8. Із історій наших кейсів

В світі існує безліч професій, напрямів діяльності, серед яких людина обирає собі заняття до душі, за здібностями та іншими власними критеріями. Якщо кожен займається власною справою, розвивається у своїй ніші, результат може перевершити найсміливіші очікування.

Наприклад, ви розвиваєте свій бізнес, удосконалюєте продукт, продаєте товари або послуги. Міжнародна група IT компаній WebMate створює, оптимізує, займається просуванням сайтів для компаній та підприємств  різних напрямків. Так користувачі отримують найкращі пропозиції, підготовлені професіоналами своєї справи.

Тобто, якщо у вас є сайт або тільки плануєте створення онлайн представництва вашого бренду в інтернеті, пропонуємо реалізацію просування сайту залишити досвідченим SEO-фахівцям WebMate.

Що таке SEO оптимізація

Багато хто може запитати: чи дійсно потрібно власнику сайту знати про нюанси оптимізації  і про всі аспекти просування? Впевнено відповідаємо: так! Це важливо для зваженого прийняття рішень про підсумкові витрати на SEO-просування від яких залежить доля онлайн платформи бренду.

Тисячі висококласних сайтів так і залишаються невідомими широкій аудиторії, оскільки їх власники вирішили, що привабливий і інформативний ресурс вже сам по собі є рекламою, яка не потребує розкрутки. Це величезна помилка є досить поширеною, нажаль.

Насправді, щоб сайт був ефективним – приваблював потенційних клієнтів, з’являвся на першій сторінці пошукової видачі, не загубився серед тисяч конкурентів, потрібна кропітка регулярна комплексна робота із оптимізації. Просування онлайн магазинів, web-сайтів , застосунків , акаунтів в соціальних мережах є обов'язковою, хоч і досить витратною складовою бюджету брендів.

Ми допоможемо власникам сайтів розібратися у складовій рахунку за SEO просування свого онлайн бізнес-проекту, і зрозуміти, яку функцію виконує SEO фахівець, наскільки корисні його послуги для бізнесу, у якого є сайт. Ви дізнаєтесь від чого залежить швидкість просування і як впливають апдейти Google на рейтинг онлайн-сторінки вашого сайту.

Ця стаття ґрунтується на практичному досвіду нашої компанії, оскільки підкріплена даними з пояснень, ремарок і рекомендацій «з перших рук», наданими SEO спеціалістом групи IT компаній WebMate.  

Поговоримо про:

 • значущий показник для рейтингу сайтів – регулярне оновлення пошукової системи Google;
 • роль оптимізатора: функцію SEO для бізнесу, задачі SEO спеціаліста і чому відмова від його послуг є ризиком для сайту стати непомітним для пошукових систем і користувачів.

Від чого залежить швидкість просування сайту на ТОП позиції в пошуку

Пошукова оптимізація забезпечує ефективну роботу сайту. Результати просування залежать від низки факторів, які враховують Google.

Як пояснює SEO-експерт WebMate,  пошукові роботи Google беруть до уваги більше сотні факторів для релевантного розподілу сайтів за позиціями. Статистика, яку надає сама компанія Google: у них в середньому 200 факторів ранжування. Розуміння факторів спрощує, а часом є єдиним варіантом просування сайту на ТОП-позиції у пошуковій видачі.

Пошукові системи. Особливості і значення для сайтів

Google проводить масштабні оновлення свого алгоритму пошуку 2-3 рази протягом року. Оновлення алгоритмів ранжирування дає змогу Google надавати актуальні і максимально якісні дані, які необхідні для швидкого вирішування питань користувача.

Вплив апдейтів на SEO просування

Для бізнесу ситуація може бути кардинально різною - позитивною або патовою. Якщо просування відбувається неналежним чином, чергове оновлення алгоритмів може коштувати компанії до 80% втрат трафіку на сайт.

Можливі сценарії  при оновленні алгоритму:

 • Падіння сайту
 • Зростання сайту.

Задачі SEO спеціаліста

Як говорить SEO фахівець WebMate про свою професію:  це спеціаліст, готовий  заради максимально ефективної оптимізації і результативного просування сайтів клієнтів вивчити декілька десятків факторів ранжування Google та інших пошукових систем, якщо в цьому є потреба.

Він пояснює, що потрапити і втриматися в ТОП-10 результатів пошукової видачі, сайтам просто мало бути наповненими креативними унікальними картинками і корисними текстами з тематичними ключами, пропонувати комфорт при користуванні тощо.

Потрапляння сайту на високі позиції у Google, його відповідність вимогам пошукових роботів, а також запитам своєї аудиторії, висока технічна якість, швидкість завантажень, але при цьому читабельність і легкість сприйняття користувачем – ось тільки частина викликів, з якими стикається SEO спеціалісти у своїй діяльності.

Спеціаліст із SEO просування:

 • надає сайту значущості в «очах» роботів пошукових систем і аудиторії користувачів;
 • слідкує, щоб негативний вплив зовнішніх і внутрішніх впливів не шкодили сайту;
 • своєчасно реагує і виправляє моменти, які можуть знизити позиції сайту у пошуковій видачі.
 • відстежує будь-які зміни у галузі SEO. Тобто, як каже сам наш колега, важливо «тримати руку на пульсі», щоб своєчасно отримувати інформацію про оновлення і розуміти, як працювати з оновленнями, і «бачити наперед» всі можливі сценарії.

SEO можна порівняти із мистецтвом будівництва, адже алгоритм той самий, просто переведений в цифрові значення і релевантний до ніші:

Різновиди задач SEO фахівця:

 • Постійні - кожні 30 днів.
  • всебічна робота з SEO трендами;
  • оптимізація сторінок за запитами – основна, додаткова. Роботи з функціоналом відповідно до вимог Google. Це потрібно для зростання позицій сайтів у пошуку.
  • аналіз показників позицій ресурсу;
  • формування стратегії SEO відповідно до обраної ніші;
  • проведення технічного аудиту ресурсу;
  • перевірка текстів на унікальність і показники якості;
  • роботи із зовнішніми посиланнями, що ведуть на сайт користувачів  - аналіз, відсіювання “негативних” зовнішніх посилань, систематична перевірка;
  • розширення семантичного ядра сайту для сторінок що продають і тих, що виконують інформаційну функцію.

Додаткові - за потреби.

План робіт та формування бюджету:

 • по зовнішнім посиланням;
 • для копірайтера - написання текстів;
 • для програмістів, по технічним рішенням підвищеної ​​складності.

Все це основний перелік дій, які формують бюджет на SEO. Якщо ці позиції ігнорувати, сайт буде лише займати стрічку в графі «контакти» в вашому аккаунті і буде нагадуванням в бухгалтерських звітах, скільки грошей було витрачено для його появи.

На тариф з комплексу робіт із просування, як і для всіх типів реклами, впливає широта охоплення - з яким колом користувачів потрібно працювати: більше локація (місто, регіон, страна) – вище ціна. Так, реалізацію амбіцій потрібно фінансувати.

SEO рішення щодо термінів робіт і оновлень систем пошуку Google

SEO постійно виборює максимально високе місце в результатах пошукової видачі – ТОП 100/10/3 для сайту. Всі системи пошуку діють відповідно до певних факторів ранжування.

Оновлення алгоритму з боку пошукових систем займає в середньому 7-14 днів. Перші ознаки є видимими протягом першої доби після змін. Повне оновлення займає мінімум 14 днів. Після цього картина результати з першої сторінки пошукової видачі можуть змінитися кардинально.

Для відстеження і аналізу потрібно ще 2 тижні додатково.

Фахівець з пошукової оптимізації є експертом, який:

 • відстежує і вивчає фактори, від яких зростають і падають позиції сайту в пошуковій видачі.;
 • досліджує оновлення в системі пошуку;
 • максимально швидко реагує на зміни для досягнення і збереження високих позицій для сайтів клієнтів.

Дані для роботи з оновленнями алгоритмів пошукової системи в повному обсязі SEO спеціаліст отримує мінімум за місяць.

Щоб розуміти тенденції в ніші, фактори впливу, цілі і пріоритети пошукових систем в сайтах та під час процедури просування, важливе вивчення повного циклу оновлень Google у різні періоди.

Позиції почали просідати? Ми розгортаємо комплекс ефективних заходів, направлених на підвищення позицій сайту і повернення його у ТОП результатів видачі. Конкретні дії:

 • оновлення і вдосконалення ключового контенту;
 • перегляд переліку зовнішніх посилань, видалення від «поганих» лінків.

Технічна складова просування щороку збільшує вплив на результат. Приклади від нашого SEO спеціаліста:

 • за інформацію від нашого улюбленого Mobile First від Google: наразі єдине значення має мобільна версія сайту. Статистика підтверджує, що біля 2/3 трафіку користувачі отримують, використовуючи смартфони.

Розуміючи це, ми приділяємо увагу мобільній версії. Як результат - всі сайти наших клієнтів завжди максимально круті на смартфонах.

 • швидкість завантаження сайту має велике значення. І це, також, стосується використання аудиторією смартфонів;
 • значним важелем активно стають фактори E-A-T, Експертність Авторитетність Довіра. Це вказує на прискіпливість пошукових систем не тільки до контенту або сторінки в цілому, а й до інформативності та рівня довіри конкретному сайту.

Тобто, вище рейтинг буде мати інтернет-магазин, який просувается і пропонує не тільки сторінки, що продають, а й доповнений інформаційним експертним контентом в окремих розділах: прайс, контактна інформація, блок «Про компанію», умови співпраці/доставки/розрахунків/повернення тощо.

SEO спеціалісти WebMate враховують всі фактори і завжди слідкують за апдейтами пошукових систем, щоб зміни не захопили зненацька і не наробили біди для сайтів, якими ми опікуємося. Як результат – наші клієнти отримують оптимізовані ефективні сайти.

Озираючись назад, приємно пригадувати, що суттєве оновлення Google в травні 2020 року, яке «поховало» багато сайтів по всьому світу, наша компанія і сайти наших клієнтів зустріли з радістю: всі зміни пройшли максимально позитивно, ми уникнули стресів. Падіння наших сайтів не було: половина ресурсів залишилися на своїх позиціях і продовжили плавний підйом. Решта сайтів, навпаки, продемонстрували значне зростання. Для прикладу, один із наших сайтів-клієнтів показав підвищення у 3 рази.

Ми не втомлюємося наголошувати, що успішне SEO – це:

 • певний відсоток уваги до деталей;
 • значна увага до актуальної інформації: максимум інформації щодо будь-якого оновлення через тематичні форуми, спілкування на профільних каналах, читання відповідних блогів тощо.

Ціна відмовлення від послуг SEO фахівця для сайту і бренду в цілому

На своєму професійному досвіді, наш SEO спеціаліст зазначає наступне:

Процес ефективного просування сайту вимагає 4-5 годин уваги щодня тільки для моніторингу даних в галузі SEO та маркетингу. Це просто необхідно з огляду на стрімкі оновлення та зміни в сфері онлайн маркетингу. Лінь і брак часу – погані помічники на шляху до перемоги в жорстокій боротьбі в неосяжному конкурентному середовищі.

Із історій наших кейсів

Пару років тому, до нас звернулася досить велика компанія і пожалілася на раптову втрату 80% свого трафіку.

Почали розбиратися. Вони самостійно займалися просуванням і, досить успішно: фіксували регулярну певну кількість замовлень із пошуку. В один момент показники впали, а це мало різкий негативний вплив на бізнес.

Оперативний аналіз сайту нашими фахівцями указав на проблему: причиною значних негативних наслідків стала одна незначна помилка. Сайт продовжував використовувати протокол http. Якби фахівець цієї компанії, який займався сайтом знав про систематичні попередження Google протягом двох останніх років щодо обов’язкового переходу на більш захищений протокол https, проблем можна б було уникнути.

Ця компанія вирішила зекономити на просуванні свого сайту, а в результаті  втратила більше: понад півроку – саме стільки відділ SEO WebMate активно відновлював позиції цього сайту після обвалу.

І таких прикладів дуже багато. Адже кожне наступне оновлення Google готує все більше подібних дрібниць, що суттєво ускладнює просування сайтів.

Якщо ви все ж плануєте займатися просуванням свого сайту самостійно, рекомендуємо прислухатися до професійних порад практика в сфері SEO.

В ідеалі, звісно, щоб розподіл бюджету був максимально ефективним і сприяв високим результатам, краще звернутися до експертів з інтернет-маркетингу, а самому приділити увагу розвитку власного бізнесу.

Міжнародна група IT компаній WebMate чекає ваші заявки на якісне і ефективну презентацію вашого бренду в інтернеті. Серед наших послуг:

 • просування сайтів;
 • контекстна реклама;
 • реклама в соціальних мережах;
 • створення анімаційних рекламних роликів тощо.

Ми робимо багато крутих «фішок», які сприятимуть розвитку вашого бренду, просуванню продукту в мережі  і зростанню вашого реального прибутку!

Поділитись у соц. мережах
Відео відгуки про нас
technologia-group.com
Технологія Технологія
Валентина Баштова
Директор з маркетингу
​idsmart.kz
ID Smart ID Smart
Тімур Османов
Генеральний директор
​ak-cent.kz
АК Цент Микросистемс АК Цент Микросистемс
Ольга Капітова
Куратор інтернет-проєктів
oschadbank.ua
Oschadbank Oschadbank
Неля Руденко
Head of SMM
​apsgroup.kz
APS Group Energy APS Group Energy
Максим Ізмайлов
Директор
satec.kz
Central Asia Smart Projects Central Asia Smart Projects
Саят Каліков
Директор
​enrol.psi.kyiv.ua
Pechersk School International Pechersk School International
Микита
Менеджер з комунікацій та маркетингу
Відгуки наших клієнтів
Чому ми досягаємо результатів?
Експертиза
Ми використовуємо перевірені інструменти для підвищення окупності рекламних інвестицій та прибутковості вашого бізнесу.
Оперативність
Всі ваші запити та дзвінки обробляються протягом двох робочих годин.
Постійна підтримка проекту
Численна команда фахівців забезпечує безперервну роботу проекту.
Прозорість процесів
Webmate працює на відкритих облікових записах, дозволяючи вам відстежувати проект в реальному часі.
WEBMATE У ЦИФРАХ
500+
клієнтів вже збільшили свій прибуток, працюючи з нами
3000+
рекламних кампаній налаштували наші спеціалісти
3+
років зі статусом  
Premier Google Partner
100+
дудл-відео вже підвищує обсяг продажів наших клієнтів
Наші сертифікати
изображение В штате Webmate работают 35 сертифицированных специалистов
картинка Сертифицированные специалисты по аналитике
сертифицированные специалисты gtm
сертифицированное агенство yandex директ
Наші клієнти
Надіслати заявку на попередній прорахунок
Loading...
Україна
Київ, ЖК "Галактика", вул. Є. Сверстюка, 6А,
секція А, 2 пов., офіс А7
WEBMATE У СОЦ МЕРЕЖАХ
Залишилися питання?
Задати питання спеціалісту
2023 © WebMate - Агенція інтернет-маркетингу